8 Feng Shui tipů rok rok kovového buvola

8 Feng Shui tipů rok rok kovového buvola

Rok kovového buvola začíná zasahovat do našich životů už 11. února 2021. Co tento mytologický symbol pracovitosti, vytrvalosti a důvěryhodnosti přinese do našich domovů z pohledu Feng Shui?

Rok kovového buvola začíná zasahovat do našich životů už 11. února 2021. Co tento mytologický symbol pracovitosti, vytrvalosti a důvěryhodnosti přinese do našich domovů z pohledu Feng Shui?

Zohledňujeme dva hlavní vlivy:

  • Zvíře roku
  • 9letý cyklus letící hvězdy

Buvol jako zvíře roku 2021

I navzdory tomu, že je tento rok kovový, patří buvol zemi. Země je jeho podstata. Buvola žene kupředu jeho důkladný a pracovitý duch, který usiluje o harmonii. Když je však rozlícen, jen těžko se zastaví.

Přátelské zvíře

Přátelské zvíře buvola je krysa, která je známá jako nositelka vody. Proto se i v tomto případě přimlouváme k vodě v půdorysu.

Protikladné zvíře

V roce 2021 přináší kovovému buvolovi výzvy ovce. Výzvy přichází ze země, neboť obě tato znamení mají svou zemskou podstatu.

Devítiletý cyklus hvězdy

Škola letící hvězdy patří mezi nejpoužívanější metody Feng Shui. Pomocí cyklů podpoříme přítomnou energii hvězdy, jejíž sektor ovlivňuje danou část našeho obydlí. Proto je dobré zkontrolovat a ošetřit místnosti svého příbytku.

J – Hvězda úspěchu

S – Hvězda nemoci

JZ – Hvězda hádky

V – Hvězda lásky a vzdělání

JV – Hvězda neštěstí

Centrum – Hvězda ztráty

Z – Hvězda hojnosti

SV – Hvězda prosperity

8 tipů pro rok kovového buvola
  1. Uchovávejme pořádek ve věcech
    Příliš země v domovech nám uškodí. Měli bychom ve všech místnostech důkladně provádět úklid, striktně dbát na pořádek, řád a čistotu
  2. Zbavme se přebytečné zátěže
    Rozlišme, co je pro život nezbytné a co nikoliv. Projděme si věci. Potřebné roztřídíme a nepotřebné vyhodíme. Cílem je zbavit se přebytečné zátěže.
  3. Nenechme stagnovat tok a hojnost peněz
    Letící hvězda říká, že v oblasti severu a jihovýchodu jsou dvě stagnující hvězdy. Obě tyto brány Gua jsou spojeny s tokem a hojností peněz. Proto bychom měli v S a JV sektoru našich obydlí odstranit vše, co by mohlo způsobit ustrnutí či stagnaci a sektor vyčistit.
  4. Provádějme úpravy v domě
    V místnostech patřících do S a JV sektorů by se měly kromě vyčištění provádět i úpravy. Pokud to ale z nějakého důvodu není možné, uskutečníme úpravy v S a JV sektoru v hlavní obývací místnosti, kde trávíme nejvíce času.
  5. Využijme čínské mince štěstí
    Prostoru prospěje vykouření, vyzvonění či vložení čínské mince štěstí. Ideální počet mincí je tři = symbol pro požehnání nebo štěstí pro nebe, zemi a lid.
  6. Rušivé elementy nechají eskalovat mužsko-ženskou polaritu
    V JZ a SZ sektoru se nachází divoké hvězdy. V těchto sektorech je nutné zbavit se všech rušivých prvků. Ať už se jedná o defekty, praskliny, vrzání, rozbitá klika, poškrábaný lak, nebo nezakončené dráty. JZ zastupuje trigram země, jenž nese energii ženy, matky. SZ patří trigramu nebes. Jenž nese energii mužskou, otce. Dají se proto očekávat poměrně divoké vztahy. Mužsko-ženská polarita bude eskalovat.
  7. Voda provází celý rok
    Do zmiňovaného JZ nebo SZ sektoru vložíme vodní symbol či ideálně fontánku s vodou. Akcentujeme obecně důležitou roli vody. Pokud nemáte koupenou či zprovozněnou fontánu, napravte to. Voda bude tento rok hodně důležitá. I proto, že je rok kovového buvola a kov plodí vodu dle přirozeného cyklu elementů.
  8. Sektory hojnosti
    Východ, jih a západ patří mezi sektory, které jsou tento rok pod vlivem největší hojnosti. Jedná se o kardinální směry, které vedou ke zúročení všech hodnot.

Odhalme souvislost mezi námi a prostorem. Vytvořme harmonii a řád, abychom v prostoru byli šťastni a cítili se v něm dobře. Je důležité, aby co nejvíce energie zůstalo v domě. Věříme, že to vše Feng shui nastolí i ve vašem příbytku. Přejeme úspěšný čínský rok kovového buvola.

Plán domu pana Nanaa Sakaki

Rád bych si postavil dům na naší planetě Zemi. Dnes je prvního ledna, moje šedesáté narozeniny. Doteď mne nazývají výstředníkem. Doteď ještě nemám vlastní dům: Jaká ostuda po tolika letech toulavého života – dnes jsem se vážně rozhodl postavit si vlastní dům ..

Kde by měl můj dům stát? Ve vysokých Andách kde se setkávají ledovec a poušť anebo na obratníku Raka, kde se setkávají korálové ostrovy s dešťovým lesem? Nebo v tajze, kde polární záře střeží severní pól? Anebo na ostrově ve Východočínském moři kde obrovské cedry krotí mladé tajfuny nebo v severním Japonsku, kde bukové lesy jsou nádherným přístřeším divokým bytostem? Nebo na poloostrově v Ochotském moři, kde žhne bůh v jícnu sopky?

Kulatý, kuželovitý dům jako ptačí hnízdo .. Např. tepee amerických Indiánů nebo mongolská jurta. Obě odolají zemětřesení i tajfunu. Stavební materiál musí být hojný a snadno k mání. Např. bambus, cedr, jíl, korálový vápenec, čedič. Cementem bude pot, moudrost a přátelství.

Mikrokosmos – Výška 100m, poloměr 100m. Kostra z bambusu a cedru. Spodek z lávy a jílu. Koberec z modrých orlíčků. Strop z orchidejí. Došky z pampasové trávy.

Namísto zdi živé, dýchající sochy: střízlík obecný, orel skalní, mořský plankton, vorvaň obrovský, dinosaurus, salamandr.

A já, jakožto představitel suchozemských savců, stojím v koutě místo klávesnic: Já a všechna stvoření jedním hlasem, a v rytmu srdečního tepu. Vířící, dýchající melodie – píseň přitakávající životu. Celá báň vibruje zvuky píšťal bambusových varhan. V noci, bez elektřiny.

Světlo a mysl si hrají a vytvoří planetárium. Před vašima očima vyvolávám nejen všechny hvězdy na nebi, ale také 10.000,000.000 světelných let budoucnosti vesmíru.

Celý dům je klimatizován, a zavlažován. Veškerá jídla stále po ruce. Je-li ti však přece jen zima, obejmi někoho! Je-li ti horko, vysvleč se donaha! Máš-li ještě hlad, nacpi se fazolí! Jsi-li ještě smutný, spolkni horkou polévku vlastních slz!

Tento dům je předně pro mé rozkošné děti. A pro kohokoliv, kdo by chtěl se mnou bydlet. Na místě kde hvězdy, slunce, vítr a voda oslavují bytí. Lopatou ryji zmrzlou půdu ..

Hluboce modré zimní nebe: S nebe padají dvě tři čtyři sněhové vločky. Mé ucho zachycuje vzdálené a tlumené šeptání zpěvu. Lákavá, svůdná píseň mořské víly Kalypsó.

Moje srdce se rozhoří touhou po neznámé zemi. Zahazuji zablácenou lopatu. Za zády nechávaje nový dům pokrytý sněhem. Vyrážím do neznámé země.

(Převzato z knihy NANAO, kterou v překladu Jiřího Weina vydalo v roce 1990 nakladatelství Pražská imaginace)