• Předzvěst pro rok kovového buvola 2021
  • 2217
  • 0

  Předzvěst pro rok kovového buvola 2021

  Dne 3.2. 2021 okolo 9 hodiny ranní vstupujeme do nového energetického ročního cyklu, roku kovového buvola. Tento rok bude velmi kuriózní, stejně jako jeho začátek. Luna totiž potvrdí nástup kovového buvola až 11.2. tedy o 8 dnů později. Nicméně únoru předchází leden – měsíc zemského buvola, který tak přináší shodnou energii s nastupujícím rokem a udělá tedy jakousi předehru. Takový nástup může vypadat poměrně dramaticky, protože přinese vládu stabilní země po období dvou let „temné vody“ s nebývalou silou. Dá se čekat, že tajemno vody, a všelijaké podvody se rychle vynoří na povrch a zformují se.

 • Otovo Feng Shui okénko – 1. O okénku

  Otovo Feng Shui okénko – 1. O okénku

  Vítejte v Otově Feng Shui okénku, kde budeme společně rozjímat o povaze světa a sdělovat si praktické informace. Těším se na vás každých 14 dní!

 • Ing. arch. Kateřina Špilarová

  Ing. arch. Kateřina Špilarová

  Držitelka Profesionální pečetě absolventa České školy Feng Shui

 • Alice Jaegerová

  Alice Jaegerová

  Držitelka Profesionální pečetě absolventa České školy Feng Shui

 • Předzvěst pro rok vodního tygra 2022 dle čínského kalendáře
  • 5297
  • 0

  Předzvěst pro rok vodního tygra 2022 dle čínského kalendáře

  Dne 3.2. 2022 okolo 23 hodiny SEČ vstupujeme do nového energetického ročního cyklu podle solárního a sexagenárního principu.  Nicméně regent roku VODNÍ TYGR zahajuje svoji vládu o druhém novoluní po zimním slunovratu, tedy již 1.2. v 6:46 SEČ (tedy u nás). V daném případě se počátek lunárního a solárního roku skoro kryjí, kdy lunární začíná o necelé 3 dny dříve. V takovém případě lze hovořit o mimořádně silném roce plné energie, projevu a uplatnění síly znamení VODNÍHO TYGRA.

 • Věštba dle I-ťingu na přínos a význam v procesu léčení pandemie Covid – 19
  • 1029
  • 0

  Věštba dle I-ťingu na přínos a význam v procesu léčení pandemie Covid – 19

  Dne 6.12.2021 jsem provedl věštbu na přínos a význam v procesu léčení pandemie covid-19 podle čínské knihy proměn Yi jing.

  Provedl jsem věštbu pomocí mincí, a k její interpretaci jsem zvolil metodu Gao Henga, a přebásnil z Knihy proměn Běh osudu od M. Vinogradoffa.
  Použil jsem mince, neboť jsme v roce kovu a pandemie má společenský ráz, což odpovídá tématu kovu a lidské Qi.